Aloe rastlina 1-ročná

 
  • 1 z 6
 

Doručenie: Vzhľadom na to, že ide o živú rastlinku, doručenie prebieha po dohode, alebo pri osobnom odbere.

Aloe je výnimočná rastlina, známa po celom svete, ktorá je pre svoje liečivé vlastnosti využívaná už tisícročia. Vo svojich listoch ukrýva vzácnu dužinu, plnú vitamínov, minerálov, antioxidantov a ďalších zdraviu prospešných bioaktívnych látok. Je neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o pokožku, ktorej pomáha udržiavať zdravý a mladistvý vzhľad. Okrem dôkladnej hydratácie a vyživenia pleť vypína a spomaľuje proces jej starnutia. Možno ju používať pri každodennej starostlivosti, namiesto pleťového a telového krému, alebo ako pleťovú masku. Je taktiež výborným pomocníkom pri akútnych poraneniach či iných kožných problémoch. Urýchľuje proces hojenia rezných a tržných rán, liečbu akné a pľuzgierov, regeneráciu popálenín, obarenín či spálenín od slnka. Taktiež odstraňuje svrbenie a začervenanie pokožky, zmierňuje zápaly i opuchy od uštipnutia hmyzom a je tiež účinná pri niektorých formách ekzému. Aloe je známa aj pre svoje pozitívne účinky na zdravie, vitalitu a lesk vlasov. Podporuje ich rast, chráni pred nadmerným vypadávaním, zmierňuje tvorbu lupín no aj nadmernú tvorbu mazu vo vlasovej pokožke. Používaním pri ústnej hygiene zas chráni pred paradentózou a zubným kazom, alebo lieči už prebiehajúce zápaly. Čím je rastlina staršia, tým širší je aj rozsah jej využitia. Rastliny staršie ako tri roky majú priaznivé účinky na organizmus aj pri vnútornom užívaní. Pomáhajú čistiť krv, zbavovať telo toxínov, upravovať trávenie alebo liečiť žalúdočné ťažkosti a tiež podporovať imunitu.

Jej využitie je skutočne rozsiahle a pestovanie nenáročné. Aloe nepotrebuje žiadne hnojenie ani častú zálievku, a navyše skrášli každý interiér i exteriér. Dopestujte si túto „lekáreň v črepníku“ aj u vás doma, aby ste mali tohto skvelého pomocníka vždy po ruke!

Milovníkom prírody, prívržencom zdravého životného štýlu a zanieteným pestovateľom ponúkame 1-ročné rastliny Aloe, ktoré sú plne pripravené pre domáce prostredie. Veľmi si prajeme, aby sa Aloe dostala do každej domácnosti na Slovensku ako tomu bolo v minulosti.

Naša Aloe je pestovaná bez použitia akýchkoľvek chemických postrekov či hnojív, a zalievaná výlučne vodou zo studne, ktorá bola prefiltrovaná pôdou.

 

Dostupnosť Momentálne nedostupné
5 € / ks
Kód tovaru 58
Značka Aloemed
Kategória Aloe rastlina 1-ročná
 

Použitie:

Čerstvý gél, ktorý získame po odrezaní časti listu, možno aplikovať priamo na pokožku a postihnuté miesta. Vo väčšine prípadov stačí odrezať iba časť listu, pretože aj malé množstvo dužiny pokryje veľkú plochu. Navyše rastlinka si túto ranu sama zacelí a prirodzene „zakonzervuje“ a zachová si stopercentnú čerstvosť dužiny pre ďalšie použitie. Ak si aj odrežeme viac, jej trvanlivosť môžeme predĺžiť uschovaním zvyšku listu v chladničke.

Pestovanie:

Aloe možno pestovať celoročne v byte. Ocení však, ak jej v čase od jari do jesene umožníme pobyt na čerstvom vzduchu, či už bude na balkóne, terase, alebo v záhrade, prípadne v dobre vetranom skleníku. Treba ju však ustrážiť pred nadbytkom vody (polievanie 1-krát za 7 až 10 dní; v zimných mesiacoch 1-krát za 2 – 3 týždne), priamym obedným slnkom (najlepší je polotieň), a mrazmi (pozor na prvé jesenné teploty blížiace sa k nule). Presádza sa minimálne 1-krát za rok (najlepšie na jar), dosiahnete tak pravidelný a rýchlejší rast s listami „do hora“.

 

Hmotnosť 1.5 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií TU.