Aloe telový olej

 Náš aloe telový olej

Náš Aloe telový olej bol vytvorený tak aby vyhovoval a pomáhal každému typu pokožky. Spojili sa v ňom 4 vynikajúce ingrediencie: olej z marhuľových jadier, olej z hroznových jadierok, aloe dužina a vitamín E.
 

Zvolené oleje a dužina z Aloe zdieľajú hneď niekoľko úžasných vlastností.

Veľmi dôležitou je ich jemnosť a hypoalergénnosť, vďaka ktorej sú vhodné aj pre veľmi citlivú pokožku a dokonca aj pre jemnú pokožku batoliat a detí. Nevyvolávajú takmer žiadne alergické reakcie a môžu sa aplikovať aj na pleť a tú najjemnejšiu pokožku v okolí očí.
 
Majú tiež vynikajúce hydratačné účinky čím sa veľmi dobre osvedčili v starostlivosti o suchú pokožku. Napomáhajú obnoviť vlhkosť kože a zároveň chránia pred stratou prirodzenej vlhkosti. Celkovo zlepšujú kvalitu kože, pretože ju zásobia mnohými vitamínmi a minerálmi, povzbudzujú metabolizmus a obnovu kožných buniek a podporujú tvorbu kolagénu. Pleť je pružnejšia, napnutejšia a navyše hladká a vláčna.
 
Okrem toho sú tieto zložky veľmi ľahké a tak pokožku nezaťažujú. Neupchajú póry, rýchlo sa vstrebajú a nezanechávajú pocit mastnoty. Dokonca majú schopnosť regulovať tvorbu kožného mazu a preto sú veľmi vhodné aj pre mastnú až veľmi mastnú pokožku, ktorú nepremastia ale pritom ju dostatočne hydratujú.
 
Majú tiež silné upokojujúce a regeneračné účinky a preto vedia pomôcť aj pri ekzéme, svrabe, prejavoch kožných alergií, pri spálení od slnka alebo popáleninách. Sú vhodné aj pre pokožku so sklonom k zápalovým procesom a tvorbe akné, pretože chránia póry pred zanesením a pôsobia protizápalovo čím predchádzajú vzniku vyrážok.
 
Nesmieme opomenúť ani významné antioxidačné vlastnosti, ktoré zabraňujú predčasnému starnutiu pleti, spomaľujú proces jej starnutia a zamedzujú tak tvorbe vrások. Zároveň výrazne podporujú regeneráciu poškodenej pokožky, takže ich využitie nájdeme aj pri ošetrovaní vrások, strií, jaziev aj popraskaných žiliek. Ich účinky tak môže oceniť aj zrelá a starnúca pokožka.
 
Vitamín E plní v tejto kombinácii nielen úlohu dobrého prírodného konzervantu ale tiež má významné antioxidačné účinky.
 
Vynikajúce vlastnosti týchto ingrediencií možno využiť nielen v starostlivosti o pokožku ale tiež v starostlivosti o vlasy a nechty. Aj tu ich hydratačné vlastnosti pomôžu so suchými vlasmi či ich končekmi alebo so suchou vlasovou pokožkou a lupinami. Vyživujú vlasovú pokožku a vlasové korienky a pri pravidelnom používaní podporujú rast vlasov a eliminujú ich vypadávanie. Dodávajú im prirodzený lesk, pružnosť a vitalitu a zároveň ich zanechajú na dotyk hebké. Pomôžu aj s lámavosťou nechtov, a poškodenou kožičkou v ich okolí.
 
Vďaka tomuto skvelému zloženiu má náš Aloe telový olej skutočne široké využitie a ulahodí každému typu pokožky. Nenechajte sa oklamať jeho názvom „telový“, pretože je vhodný aj na pleť a aj tú najjemnejšiu pokožku v oblasti očí. Zaradenie tohto produktu do pravidelnej starostlivosti o vašu pleť rozhodne prospeje jej zdravému a mladistvému vzhľadu.